Film Turki: Birleşen Gönüller (2014)


Bismillah,

Supaya kamu tidak kesulitan menjawab kuis buku Merhaba Türkçe: Cerdas Menguasai Tata Bahasa Turki yang IFFAH ZEHRA sering adakan.

Maka: 

IFFAH ZEHRA kembali membagikan video Film Turki yang berjudul Birleşen Gönüller, dalam bahasa Indonesia artinya "Dua Hati yang Bersatu" atau dalam bahasa Inggris "Two Hearts as One".

Film Turki ini sudah diterjemahkan ke dalam bahasa Indonesia, diterjemahkan oleh Abdul Aziz, salah satu Penulis Buku Merhaba Türkçe: Cerdas Menguasai Tata Bahasa Turki.  Bagi kamu yang masih penasaran dengan buku Merhaba Türkçe silahkan membaca dulu review bukunya di sini.

Selamat menonton!Birleşen Gönüller is a Turkish melodrama about a couple who move to Kazakhstan, where they learn of their elderly Aunt's tragic story of loss during WWII. A look inside the story of two newlyweds who are parted from each other and spend the next half-century of their lives trying to reunite.

A look inside the story of two newlyweds who are parted from each other and spend the next half-century of their lives trying to reunite.

♡    ♡  Dünya Savaşı döneminde geçen filmde, yolları trajik bir şekilde ayrılan iki aşığın hikayesi ele alınıyor. Niyaz ve Cennet yeni evli bir çifttir. Ancak alevlenen savaş, yaşadıkları köye kadar yaklaşır ve Nazi işgalinden kaçmak isterken yolları ayrılır. Niyaz trenden atlar, Cennet ise atlayamadan yakalanır.

Doğumunu dahi trende yapar ve birçok sefaletle tek başına yaşamak zorunda kalır. Takvimler 1990 yılına ilerler ve tıpkı onlar gibi birbirlerine aşık bir çift Türkiye'den Kazakistan'a gider.

Amaçlarıysa çorak topraklarda okul inşa etmektir... Çekimleri Türkiye ve Bulgaristan'da gerçekleştirilen film, İkinci Dünya Savaşı döneminde geçen bir aşk hikayesini konu ediniyor. Filmin yönetmen koltuğunda Hasan Kıraç bulunurken oyuncu kadrosunda Hande Soral, Serkan Şenalp, Sema Çeyrekbaşı ve Atılgan Gümüş gibi isimler yer alıyor.


Selam,
Iffah Zehra

0 komentar:

Post a Comment